Naša luč
V sliki in besedi iz nove številke NAŠE LUČI:
- tokrat objavljamo pogovor z Zoro in Francem Gomboc. Zakonca predstavljata osrednji močni del dejavnih Slovencev katoliške župnije v Ulmu;
- v Zakladih slovenske umetnosti predstavljamo enega izmed slovenskih etnoloških bogastev - kozolce;
- v Jezikovnem kotičku boste spoznali poklic geografa;
- v rubriki Značilni slovenski priimki pa boste lahko pokukali v zgodovino priimka Kovač;
- Fototeka Rafaelove družbe v sliki in besedi predstavlja zgodovino Slomškovega doma v Ramos Mejii;
- v rubriki Romanje treh Slovenij pa objavljamo prvi del predavanja dr. Ferdinanda Šerbelja;
- v rubriki Slovenija, naš skupni dom:
- o medvrstniškem nasilju;
- o gospodarskem nazadovanju Slovenije;
- o mirovniškem izenačevanju agresorja in žrtve;
- o razmerah v podjetništvu;
- življenje in utrip slovenskih župnij po Evropi;
- nadaljevanje zgodbe Njegova suknja, avtorja Lloyda Douglasa.
Vabljeni k branju!
~ ~ ~
Našo luč lahko kupite na prodajnih mestih:
- Knjigarna Družine, Krekov trg 1, Ljubljana
- Knjigarna Družine, Štula 23, Ljubljana
- Metropolitana, Mačkova 6, Ljubljana
- Kiosk, ljubljanska stolnica, Ciril-Metodov trg 4
- Ognjišče Maribor, poslovna enota Slomškova založba, Slomškov trg 3, Maribor
Cena izvoda: 3,60 EUR
OGLAŠUJTE V MESEČNIKU NAŠA LUČ! Oglas sme obsegati do 50 besed. Cena oglasa za enkratno objavo je 20 eur. Celoletna objava z isto vsebino je 150 EUR. Z večkratno zaporedno objavo narašča tudi popust. Oglase sprejemamo do 5. v mesecu za naslednjo izdajo. Plačilo pri poverjenikih, na slovenskih župnijah ali na uredništvu.
O REVIJI
Naša luč, mesečnik za Slovence po svetu, je začel izhajati leta 1952. Revija je zasnovana kot slovensko narodno kulturna in duhovna vez med Slovenci razseljenimi predvsem po Evropi. Zajema iz tradicionalnega narodnega zaklada slovenske kulturne dediščine.
Revija smer, ki ji je bila zavezana na začetku, več ali manj ohranja tudi danes in ji v svoji vsebinski zasnovi želi ostati zvesta še naprej, čeprav niso vsi izseljenci navezani izrazito na krščanske oblike vrednotenja življenja. Ker so to splošne vrednote človeške kulturne zgodovine, posebej tudi naše, se ni treba bati, da bi revija danes in v prihodnje ne opravljala zelo koristnega poslanstva za Slovence v izseljenstvu prav v pomenu kulturne opore in krepitve kulturne identitete naših rojakov.
Temeljni namen izdajanje revije je seznanjati slovenske izseljence in zdomce o kulturnih, verskih in narodnih vprašanjih v domovini in evropskem okviru. Zato so temu primerna tudi njena temeljna vsebinska izhodišča: aktualizirati dogodke o kulturnih in verskih dogajanjih med zdomci in izseljenci, iskati spodbude in izzive za delo na področju, ki so povezana z življenjem izseljencev, predstaviti pomembnejše ustvarjalce na področju izseljenstva in zdomstva in njihovo delo, tematizirati posamezna področja na področju dvigovanja narodne in kulturne identitete itd.
Revija objavlja: temeljne članke s katerimi podpira kulturne dosežke znotraj slovenskih skupnosti v izseljenstvu, zgodovinsko raziskovalne članke, intervjuje, besedila, ki predstavljajo razvoj lastne ustvarjalnosti zamejcev in izseljencev, članke o dogodkih v domovini, komentar meseca, ki se dotika aktualnih tem družbenopolitične stvarnosti v domovini, poročila o dogodkih kulturne in narodnostne vsebine in predstavitev dogajanj znotraj zamejskih in izseljeniških skupnosti, ki dopolnjujejo vsako številko.