Rafaelova družba
Domov > Napovednik
Ponedeljek, 18 Junij 2018

Objavljeno: 10.03.2015

Primorska poje

od 27. marca do 26. aprila



S koncertom na Gradu Dobrovo v Goriških Brdih se je 27. februarja začela 46. pevska revija Primorska poje. Posvečena je 110. obletnici rojstva skladatelja Ubalda Vrabca in 70. obletnici konca druge svetovne vojne. Za nastop se je prijavilo 209 pevskih zasedb, ki bodo do 26. aprila nastopile na tridesetih revijah po Sloveniji in v zamejstvu.

 

PRIMORSKA POJE 2015 – KONČNI RAZPORED IN VRSTNI RED ZBOROV (06.02.2015)

27.2.2015 (PETEK) – GRAD DOBROVO, ob 20.00
1    MLADINSKA VOKALNA SKUPINA ANAKROUSIS
2    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA BARKOVLJE
3    MEŠANI CERKVENI PEVSKI ZBOR VOLČE
4    PEVSKA SKUPINA TUŠČAK BAČ
5    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA ŠMIHEL
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR TABOR LOKEV
7    DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA BODEČA NEŽA

28.2.2015 (SOBOTA) – TRST, MARIJIN DOM, UL.RISORTA 3, ob 20.30
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR GEORGIOS
2    ŽENSKI PEVSKI ZBOR PRISTAN UNIVERZE ZA 3. ŽIVLJENSKO OBDOBJE KOPER
3    PEVCI LJUDSKIH PESMI VAL PIRAN
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR JANEZ SVETOKRIŠKI
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR "KAZIMIR NANUT" KANAL
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR MAESTRAL
7    PORTOROŠKI ZBOR

28.2.2015 (SOBOTA) – BRANIK, KULTURNI DOM, ob 18.00
1    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA ROŽMARINKE DU PIVKA
2    FANTJE IZPOD GRMADE
3    ŽENSKA PEVSKA SKUPINA STU LEDI
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR KRAŠKI DOM
5    SLOVENSKI LOVSKI PEVSKI ZBOR DOBERDOB
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR SLAVEC SOLKAN
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR PLANINSKA ROŽA

1.3.2015 (NEDELJA) – BILJE, DOM KRAJANOV, ob 18.00
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR DU POSTOJNA
2    MOŠKI PEVSKI ZBOR ŠTMAVER
3    ŽENSKI PEVSKI ZBOR PROSEK KONTOVEL
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR ALOJZA KOCJANČIČA PUČE-KOŠTABONA
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR CIRIL KOSMAČ KOPER
6    LOVSKI PEVSKI ZBOR DEKANI
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR COMINUM

6.3.2015 (PETEK) – IZOLA, KULTURNI DOM, ob 20.00
1    PEVKE LJUDSKIH PESMI KD KRAŠKI ŠOPEK SEŽANA
2    ŽENSKI PEVSKI ZBOR IVAN GRBEC
3    MOŠKI PEVSKI ZBOR POBJE
4    VOKALNA SKUPINA LIŠKA DEKLETA
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR POLJUBINJ
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR "CANTO ERGO SUM"
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR MAČKOLJE

7.3.2015 (SOBOTA)  – OPČINE, CERKEV SV. JERNEJA AP., ob 20.30
1    ZDRUŽENI ZBOR ZVEZE CERKVENIH PEVSKIH ZBOROV
2    NAPEV BATUJE
3    MEŠANI PEVSKI ZBOR ANTON MARTIN SLOMŠEK, SLOVENSKI DOM ZAGREB
4    MEŠANI CERKVENI PEVSKI ZBOR SV. JERNEJ, OPČINE
5    KOMORNI ZBOR GRGAR, NOVA GORICA
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR PROVOX

8.3.2015 (NEDELJA) - DOLENJA TREBUŠA, KULTURNI DOM, ob 18.00
1    FANTJE S'POD VELBA
2    MEŠANI PEVSKI ZBOR ZDRAVKO MUNIH MOST NA SOČI
3    DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA PRIMORSKO
4    VOKALNA SKUPINA ŠUMLJAK
5    ŽENSKI PEVSKI ZBOR MIREN OREHOVLJE
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR PERGULA, SVETI PETER
7    NONET PRIMORSKO

13.3.2015 (PETEK) – POSTOJNA, KULTURNI DOM, ob 20.00
1    VOKALNA SKUPINA GOLDINAR
2    MEŠANI PEVSKI ZBOR FAROS
3    MOŠKI PEVSKI ZBOR LOPAR
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR CIRIL SILIČ VRTOJBA
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR VALENTIN VODNIK
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR TRIGLAV TRENTA
7    VOKALNA SKUPINA DORNBERŠKI FANTJE

14.3.2015 (SOBOTA) – KNEŽAK, OSNOVNA ŠOLA TONETA TOMŠIČA, ob 20.00
1    KLAPA PLANTA
2    KLAPA ŠKVADRA
3    ŽENSKI PEVSKI ZBOR VOGRINKE
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR RAZPOTJE COL
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR IGO GRUDEN
6    APZ PEDAGOŠKE FAKULTETE UNIVERZE ZA PRIMORSKEM
7    VOCAL BAČA PODBRDO
8    PRIMORSKI AKADEMSKI ZBOR VINKO VODOPIVEC

15.3.2015 (NEDELJA) – GRAČIŠČE, KULTURNI DOM, ob 17.00
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR DU AVGUST ŠULIGOJ ILIRSKA BISTRICA
2    ŽENE IZ DORNBERKA
3    MOŠKI PEVSKI ZBOR VINOGRAD VRTOVIN
4    ŽENSKA PEVSKA SKUPINA MARJETICE
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR SLOVENEC – SLAVEC
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR PIVKA
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER

15.3.2015 (NEDELJA) - TRBIŽ, OBČINSKI KULTURNI CENTER, ob 14.30
1    QUINTETT KARNITZEN / KVINTET KRNICA
2    ŽENSKI PEVSKI ZBOR PODMELEC
3    ZDRUŽENI ZBOR NEDIŠKE DOLINE
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR PD SELE
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR SENOŽEČE
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR VALENTIN POLANŠEK
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR JACOBUS GALLUS

20.3.2015 (PETEK) – ŠTANDREŽ, CERKEV SV.ANDREJA, ob 20.30
1    IDRIJSKI OKTET
2    ŽUPNIJSKI ZBOR SV.URBANA GODOVIČ
3    DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR KRAŠKI SLAVČEK, KRASJE
4    KOMORNI ZBOR MUSICA VIVA
5    KOMORNI DEKLIŠKI ZBOR VOX ILIRICA
6    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA VIKRA
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR POSTOJNA




21.3.2015 (SOBOTA) – JASEN, VAŠKI DOM, ob 20.00
1    KVINTET ANIKE
2    ŽENSKA CERKVENA PEVSKA SKUPINA ZGONIK
3    OKTET SOTOČJE
4    ŽENSKI PEVSKI ZBOR »JUSTIN KOGOJ« DOLENJA TREBUŠA
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR IZOLA
6    VOKALNA SKUPINA LIJAK – VOGRSKO
7    MOŠKI PEVSKI ZBOR TABOR – OPČINE

21.3.2015 (SOBOTA)  – VRTOVIN, OSNOVNA ŠOLA, ob 20.00
1    KD ŽENSKI PEVSKI ZBOR ROŽE NOVA GORICA
2    ŽENSKI PEVSKI ZBOR SPODNJA IDRIJA
3    MEŠANI PEVSKI ZBOR HALIAETUM SKUPNOSTI ITALIJANOV P. BESENGHI DEGLI UGHI
4    ŽENSKI PEVSKI ZBOR »PREŠERNOVKE« ŠIBENIK
5    VOKALNA SKUPINA SRAKA
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR RDEČA ZVEZDA
7    TRŽAŠKI PARTIZANSKI PEVSKI ZBOR PINKO TOMAŽIČ

22.3.2015 (NEDELJA) – HRPELJE, KULTURNI DOM, ob 17.00
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR VARDA
2    ZDRUŽENI MEŠANI PEVSKI ZBOR REPENTABOR
3    VOKALNA SKUPINA DREŽNICA
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR DU IDRIJA
5    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA UNICA
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR LIPA RAVNICA
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR KOŠANA

22.3.2015 (NEDELJA) – GORICA, KULTURNI CENTER LOJZE BRATUŽ, ob 17.00
1    ŽENSKI CERKVENI PEVSKI ZBOR ROJAN
2    PEVCI LJUDSKIH PESMI KD BORJAČ
3    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA DEKLETA S ŠKOFIJ
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR LIJAK 1883 VOGRSKO
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR KRAS OPATJE SELO
6    ZENSKI PEVSKI ZBOR PREM
7    MOŠKI PEVSKI ZBOR STANE MALIČ OPČINE

27.3.2015 (PETEK) – ŠKOFIJE, KULTURNI DOM, ob 20.00
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR RUPA-PEČ
2    ZBOR IGRALSKE SKUPINE DREŽNICA
3    VOKALNA SKUPINA VANDA KRIŽAJ
4    VOKALNA SKUPINA CHORUS '97 MIREN
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR GOLOBAR
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR SVETA LUCIJA
7    KOMORNI ZBOR IPAVSKA

28.3.2015 (SOBOTA) – PODNANOS, KULTURNI DOM, ob 20.00
1    KRAŠKA KLAPA SEŽANA
2    MOŠKA VOKALNA SKUPINA LIPA
3    KOMORNI PEVSKI ZBOR ZVEZE SLOVENCEV MONOŠTER
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR SKALA
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR TABOR KALC 1869 KNEŽAK
6    PEVSKA SKUPINA "KANTADOERE"
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR LIPA BAZOVICA




29.3.2015 (NEDELJA) – PIVKA, AVLA OSNOVNE ŠOLE PIVKA, ob 17.00
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR DU CERKNO
2    ŽENSKI PEVSKI ZBOR KUD IRIS BUKOVO
3    MEŠANI PEVSKI ZBOR NAŠE VASI
4    OKTET ROŽMARIN
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR KLASJE BUKOVICA-VOLČJA DRAGA
6    BARDSKI OKTET
7    VOKALNA SKUPINA ART VOCALIS
8    KOMORNI ZBOR ISKRA BOVEC

29.3.2015 (NEDELJA) – SOVODNJE OB SOČI, KULTURNI DOM JOŽEF ČEŠČUT, ob 18.30
1    VOKALNA SKUPINA GRLICA
2    MOŠKI PEVSKI ZBOR VESNA
3    ŽENSKI PEVSKI ZBOR VEČERNICA
4    OKTET PR'FARCI
5    MOŠKI PEVSKI ZBOR ANTON KLANČIČ MIREN

11.4.2015 (SOBOTA) – IDRIJA, OSNOVNA ŠOLA, ob 20.00
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR ŽAGA
2    MEŠANI PEVSKI ZBOR KPD "BAZOVICA" – REKA, HRVAŠKA
3    KULTURNO DRUŠTVO MEŠANI PEVSKI ZBOR BRNISTRA
4    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA TAMARISKA
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR FRAN VENTURINI
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR KROMBERŠKI VODOPIVCI
7    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA KORALA KOPER

12.4.2015 (NEDELJA) – PORTOROŽ, AVDITORIJ, ob 17.00
1    STARŠI ENSEMBLE
2    MOŠKI PEVSKI ZBOR SVETI ŠTEFAN
3    ŽENSKI PEVSKI ZBOR CERKLANKE
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR SEŽANA
5    LOVSKI PEVSKI ZBOR ZLATOROG VIPAVA
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR VRTOJBA
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR DIVAČA

12.4.2015 (NEDELJA) – CERKNO, OSNOVNA ŠOLA, ob 17.00
1    MOŠKI PEVSKI ZBOR FANTJE S'POD KARLOVICE
2    PEVSKA SKUPINA HRUŠIŠKI FANTI
3    MOŠKI PEVSKI ZBOR MIRKO FILEJ GORICA
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR MIRKO ŠPACAPAN PODGORA
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR ŠTANDREŽ
6    KLAPA SEMIKANTA
7    MOŠKI PEVSKI ZBOR VASILIJ MIRK

12.4.2015 (NEDELJA)  – ZGONIK, ŠPORTNO KULTURNI CENTER, ob 17.00
1    MOŠKI PEVSKI ZBOR ŠEMPETER
2    MEŠANI PEVSKI ZBOR TONČKA ČOK
3    ŽENSKI PEVSKI ZBOR IVAN RIJAVEC ČRNI VRH NAD IDRIJO
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR FRAN VENTURINI
5    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA JEZERO DOBERDOB
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR FRANC ZGONIK BRANIK
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR PRIMORJE AJDOVŠČINA
8    QUERCUS QUINTET



18.4.2015 (SOBOTA) – ŠEMPAS, KULTURNI DOM, ob 20.00
1    MOŠKI PEVSKI ZBOR  DRAGOTIN KETTE ILIRSKA BISTRICA
2    ŽENSKA PEVSKA SKUPINA KALINA
3    LOVSKI OKTET JAVORNIKI
5    ŽENSKI PEVSKI ZBOR SANJE NOVA GORICA
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR JEZERO DOBERDOB
6    ŽENSKI PEVSKI ZBOR KORTE
7    KD MEŠANI PEVSKI ZBOR STANKO PREMRL PODNANOS

18.4.2015 (SOBOTA) – BOLJUNEC, OBČINSKO GLEDALIŠČE FRANCE PREŠEREN, ob 18.00
1    ŽENSKI PEVSKI ZBOR ROŽA PORTOROŽA
2    MEŠANI PEVSKI ZBOR DURI COL
3    MEŠANI PEVSKI ZBOR TRIGLAV SPLIT
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR DU JAGODJE
5    ŽENSKI PEVSKI ZBOR ŽAREK
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR JOŽE SREBRNIČ DESKLE
7    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA VINIKA

19.4.2015 (NEDELJA) – ŠTORJE, KULTURNI DOM, ob 17.00
1    ŽENSKI PEVSKI ZBOR SINJI GALEB DU IZOLA
2    FANTJE POD LATNIKOM
3    VOKALNA SKUPINA UBELJSKO
4    MOŠKI PEVSKI ZBOR LIG
5    DEKLIŠKA VOKALNA SKUPINA MAVRICA
6    MOŠKI PEVSKI ZBOR SREČKO KUMAR
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR LIPA ŠEMPAS

26.4.2015 (NEDELJA) – ZAVARH, CERKEV SV. FLORJANA, ob 15.30
1    MEŠANI PEVSKI ZBOR ENCIJAN, PULJ
2    CERKVENI MEŠANI PEVSKI ZBOR ZVON
3    MEŠANI PEVSKI ZBOR LOJZE BRATUŽ
4    MEŠANI PEVSKI ZBOR dr. FRANČIŠEK LAMPE
5    MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALCA KOPER
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR F.B.SEDEJ
7    MEŠANI PEVSKI ZBOR HRAST

26.4.2015 (NEDELJA) – TRENTA, INFO SREDIŠČE TNP DOM TRENTA, ob 17.00
1    KOŠANSKI OKTET
2    VOKALNA SKUPINA SLAVNA
3    MOŠKI PEVSKI ZBOR SLAVNIK
4    KOMORNI ZBOR PLEJADE
5    MOŠKA VOKALNA SKUPINA ZGUN
6    ŽENSKA VOKALNA SKUPINA DANICA
7    PEVSKA SKUPINA STUDENEC PIVKA

26.4.2015 (NEDELJA) – GROPADA, KULTURNI DOM SKALA, ob 17.00
1    SKUPINA LJUDSKIH PEVK KD MANDRAČ KOPER
2    VOKALNA SKUPINA GLAS
3    MEŠANI PEVSKI ZBOR SKALA-SLOVAN
4    SLOVENSKI ZBOR ZAGREB
5    PEVSKO DRUŠTVO BORI POSTOJNA – OKTET BORI
6    MEŠANI PEVSKI ZBOR ADRIATIC HRVATINI

Napovednik
Dobrodošli doma 2018
Vabilo na otvoritev razstave arhivskih fotografij v Škocjanu
Vabilo na odprtje razstave ob 70-letnici izhajanja časopisov, revij in knjig slovenskih beguncev po svetu
Vabilo na Čukčevo soboto
Vabilo na predavanje dr. Valentinčiča o Slovencih v Avstraliji
Vabilo na odprtje razstave arhivskih fotografij v Žužemberku
Vesele in blagoslovljene velikonočne praznike!
Predstavitev dokumentarnega filma Samo idealisti
Križev pot, posvečen Beneškim Slovencem
12. Ribniški pasijon: Bodite pogumni!
Vabilo na odprtje razstave arhivskih fotografij v Dolenjskih Toplicah
Koroška poje 2018
Vabilo na odprtje razstave Rojstvo novih domovin v Gorici
Vabilo na pesniško glasbeni večer
Višarski dnevi mladih v marcu
Vabilo na otvoritev razstave v Šentrupertu
Zimski Višarski dnevi mladih
Vabilo na odprtje razstave v Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto
Odprtje razstave Rojstvo novih domovin in drugi spremljevalni dogodki
Ekskurzija Po poteh nekdanjih kočevarskih vasi
Vabilo na otvoritev razstave v Brežicah
Poslovil se je Viljem Černo
Vabilo na odprtje razstave v Prečni
Mladifest v Medžugorju
Dobrodošli doma 2017
Romanje treh Slovenij
Višarski dnevi mladih v avgustu
Prvi višarski dnevi za srednješolce
Vabilo na otvoritev razstave v Šmarjeti
Učna ura na Škofijski gimnaziji Vipava
Vabilo na odprtje razstave v Župniji Ljubljana Polje
Vabilo na slovesnost ob Lipi sprave
Otvoritev razstave pri Sv. Gregorju
Predstavitev knjige slovenskega filozofa dr. Milana Komarja
Predavanje Martina Sušnika: Participacija, metafizična konstanta
Koroški kulturni dnevi v Ljubljani
11. Ribniški pasijon: Bodite pogumni!
Ekskurzija v Medmurje in Zagreb
Izseljenski večer z argentinskim Slovencem
Zimski Višarski dnevi mladih
Koroška poje 2017
Predavanje ob odprtju razstave na gradu Snežnik
Koroška in Primorska pojeta 2017
Uspavanke slovenskih mater na Madžarskem
Predstavitev knjige spominov Pavleta Borštnika
Učna ura za dijake v Novi Gorici
Odprtje razstave v Antonovem domu na Viču
Otvoritev razstave v Kopru
Zimski Višarski dnevi mladih
Odprtje razstave v Trstu
Recitali sakralnih pesmi Luke Debevca Mayerja
Fatimska Marija v Sloveniji
Za mojo Slovenijo
Otvoritev razstave v Postojni
Predavanje ob razstavi v Ajdovščini
Pridi tudi ti!
Višarski dnevi mladih v avgustu 2016
Zakonca Starman bosta prejela Ehrlichovo priznanje
Mednarodna konferenca Povezujmo
V Benečijo ob 40. obletnici potresa
Predavanje in razstava arhivskih fotografij na Rakeku
Dobrodošli doma 2016
Molitev in post za domovino
25-letnica slovenskih maš v Zagrebu
Gostovanje Folklorne skupine Mladika iz San Justa
Spominska maša v Vetrinju
Ne čakaj na maj, pomagaj zdaj!
Razstava na Škofijski klasični gimnaziji v Ljubljani
Burka o jezičnem dohtarju
Zamejski večer z mladimi iz Benečije
10. Ribniški pasijon 2016: Prišel sem zate
»So slovenske skupnosti v ZDA in Kanadi še žive?«
Pričevanjski večer z zakoncema Starman
Predavanje
Višarski dnevi mladih v marcu 2016
Odprtje razstave v Finžgarjevi galeriji (Trnovo)
Dan emigranta
Višarski dnevi mladih
Božični koncert v Pavlovi hiši
Brezpravje »v imenu ljudstva«
Antigona
Predavanje ob razstavi arhivskih fotografij
Spominski dan v Rovtah
Višarski dnevi mladih
27. Romanje treh Slovenij na Svete Višarje
Spominska slovesnost v Rovtah
K Bogu pred oltar
Dobrodošli doma 2015
Razstava Tržaško knjižno središče
Srečanje pod lipami s Tonetom Mizeritom
XV. Vseslovensko srečanje v Državnem zboru
Srečanje s kulturno dediščino Rateč
Po poteh naših beguncev
S ponosom in veseljem predstavili slovensko in argentinsko folkloro
Revija Koroška in Primorska pojeta uspela
Primorska poje
Avstrijska državna pogodba je še vedno aktualna in pomembna
Podpora podjetjem pri vstopanju na tuje trge
Koroška poje 2015
52. Dan emigranta
Benečija
Za nami je 31. Senjam beneške pijesmi
Mednarodno povezovanje lokalnega podjetništva
Zlati red za zasluge je prejel Alojz Rebula
„Srečevanja – Begegnungen“
Pričevalci, Majda in Alojz Starman
Rezijani so ponosni na to, da so nekaj posebnega
Poslednji Čedermaci - Slovenski Korotan in njegovi duhovniki
Dobrodošli doma 2014, Škofja Loka
Škofja Loka
Tradicionalno romanje treh Slovenij na Svetih Višarjah
Višarski dnevi
Pričevalci
Enotno za naše pravice
Pri prodoru na tuje trge se spomnite tudi na Slovence po svetu
Slovenci v Argentini
Pismo iz Benečije
V Poljanah nad Škofjo Loko o življenju Slovencev v begunskih taboriščih
Odprtje ceste Gornji Senik - Verica-Ritkarovci
Višarski dnevi - mladi vabljeni!
Slovenci na avstrijskem Štajerskem: deasimilirana manjšina?
Razpis Urada Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu za leto 2014
Prosvetno društvo Lipa
Tersko narečje v pesmih ohranja Viljem Černo
Slovenski kmetje na Tržaškem
Prerok - vabljeni na ogled predstav
Spominski večer
XII. nagradni natečaj za diplomska, magistrska in doktorska dela na temo Slovencev po svetu in v sosednjih državah
Angelika Mlinar, poslanka v avstrijskem parlamentu
Zasedanje slovensko - madžarske komisije v Monoštru
Evropski dan spomina na žrtve vseh totalitarnih in avtoritarnih režimov
Odprtje razstave slikarke Laure Esther Antonio Bavdek
27. folklorijada v Augsburgu
9. pohod ob rapalski meji
Javni razpis za dodelitev štipendij za dodiplomski študij v RS za Slovence v zamejstvu in po svetu
48. študijski dnevi Draga 2013
Romanje v Anras, vabilo
Skozi prostor in čas - Od Orinoka do Triglava
Spominsko srečanje ob 70. obletnici Vilija Steguja, 23. avgust
V objemu dveh svetov: Slovenci v Argentini
Sozvočje - poletna glasbena delavnica za zborovske pevke in pevce ter soliste
17. Tabor slovenskih otrok po svetu
Predstava "Prerok"
Pohod Iz Babnega Polja do Goričic
150-letnica rojstva mons. Ivana Trinka